Srebrne medale ŚDS w międzynarodowym finale

Drużyna z Środowiskowego Domu Samopomocy wróciła w euforii z 15 finału Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Seni Cup w Toruniu. Zagrało w nim 30 drużyn z 8 krajów – m.in. z Niemiec, Litwy, Rosji, Ukrainy, oczywiście Polski.

Poziom turnieju był wysoki, ŚDS Chojnice zagrał w środkowej grupie sprawnościowej z zespołami z Niemiec, Litwy, Czech oraz trzech z Polski. Nasz zespół wygrał trzy mecze jeden zremisował i jeden przegrał. – Zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce i dostaliśmy srebrne medale. Smakują jednak jak złote, bo kosztowały nas dużo pracy, treningów całorocznych oraz sporo sił w samym turnieju eliminacyjnym i finałowym, który rozgrywał się w 30- stopniowym upale – mówi trener Aleksander Knitter.

IMG_3512 IMG_3523 IMG_3631 IMG_4538 IMG_4542 IMG_4571 IMG_4587 IMG_4627 IMG_4654Było bardzo miło, pogratulowaliśmy Litwinom zwycięstwa i choć żałujemy, że nie udało się zdobyć złota, to i tak czujemy się świetnie, gdyż był to nasz najlepszy sezon w historii – komentuje trener. – Zdobyliśmy bowiem dwa złote medale na Mistrzostwach Pomorza Środowiskowych Domów Samopomocy w Chojnicach i na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Olimpiad Specjalnych w Gdyni, wywalczyliśmy awans do finałów Seni Cup i w końcu zajęliśmy drugie miejsce i srebrne medale w finale Międzynarodowym w Toruniu. Nasz tegoroczny bilans meczów o stawkę to 14 wygranych, 1 remis i 2 przegrane. Zasłużyliśmy więc na… dłuuuuuuuuugie urlopy od piłki.

Skład w finale:
Bramkarz – Rafał Wisiński, kapitan Mariusz Dziędziela oraz Stanisław Szamotulski, Marek Lazer, Dawid Łangowski, Arkadiusz Kamiński, Paweł Szczęsny, trener Aleksander Knitter, opiekun Marlena Sikorska.