Spotkanie z zainteresowaniem

Dnia 23.06.2016 r. o godz. 15.30 przy ul. Gdańskiej 18 w Chojnicach po raz kolejny odbyło się spotkanie na temat: „Otępienie w przebiegu choroby Alzheimera”. Organizatorem spotkania był Klub Samopomocy dla osób z chorobą Alzheimera wraz ze Stowarzyszeniem „Szukam Drogi”. Prezentację multimedialną i pogadankę poprowadziła pani Mirosława Józefowicz z zarządu Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Na spotkanie przybyło 35 osób, a wśród nich: rodziny osób z chorobą Alzheimera, terapeuci, pielęgniarki środowiskowe, członkowie stowarzyszeń, opiekunowie z DPS­ów, studenci i osoby zainteresowane tą tematyką.

Podczas spotkania padały trudne pytania np.: Jak radzić sobie z agresją słowną lub fizyczną, często pojawiającą się jako objaw choroby?, w jakich ośrodkach można uzyskać wsparcie?

Prowadząca udzielała wyczerpujących odpowiedzi, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i przykładach z życia wziętych.

Na rzecz Punktu Informacyjno­Konsultacyjnego działającego przy Klubie Samopomocy 20160623_161001dla osób z chorobą Alzheimera, pani Józefowicz przekazała niezbędne poradniki i broszury.